Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej

Odszedł Ks. Piotr Ogrodowiak - kapłan, syn, brat, przyjaciel... Drukuj Email
  
sobota, 28 listopada 2009 10:09
 
       Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko ? Gorzowskiej z przykrością informuje, że w wieku 27 lat zmarł, ks. Piotr Ogrodowiak, od wielu lat związany z naszym Stowarzyszeniem. Działalność w KSM rozpoczął w wieku 14 lat w swojej rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie. Przyrzeczenie członkowskie KSM złożył 18 listopada 1998 roku w wieku 16 lat, w święto bł. Karoliny Kózkówny, patronki Stowarzyszenia.
 
        Od samego początku działania w KSM był bardzo zaangażowany w rozwój oddziału parafialnego. Wspólnie z innymi młodymi organizował różnego rodzaju inicjatywy dla dzieci i młodzieży. Warto tu chociażby wspomnieć akcję ?Kożuchowianie ? Kożuchowianom?, dzięki której tony żywności trafiły do kożuchowskich rodzin przy okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocnych. Jako Prezes Oddziału Parafialnego KSM w Kożuchowie przyczynił się m.in. do powołania świetlicy parafialnej dla dzieci oraz zaangażowania młodzieży w jej pracę w formie wolontariatu.
 
     Po wstąpieniu do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu doprowadził do powołania Koła Kleryckiego KSM, którego został pierwszym prezesem. Dzięki Jego oddaniu, dobroci oraz zaangażowaniu wielu kleryków oraz kapłanów miało możliwość bliżej poznać Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ksiądz Piotr przyczynił się także do odkrywania historii KSM na ziemiach zachodnich po 1945 roku, efektem czego była, napisana przez Ks. Piotra, praca magisterska na ten właśnie temat.
 
       W ostatnie wakacje Ks. Piotr poprowadził dla KSM-owiczów ?Rekolekcje w kajaku?. W ostatnich dniach odbyły się w Jego parafii ?Dni Skupienia KSM?, w których już nie uczestniczył ponieważ leżał w stanie ciężkim w szpitalu ? miały być początkiem powołania oddziału w tej parafii, a dla ks. Piotra wejściem w rolę Asystenta KSM. 
 

 
       Ks. Piotr ma swoje miejsce w sercach bardzo wielu młodych ludzi, zawsze uśmiechnięty, otwarty i pełen dobroci. Na Piotrka zawsze można było liczyć, i na Nim polegać. Współpracował z młodzieżą nie tylko w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, ale i wielu innych ruchach i grupach modlitewnych, zarażając miłością do drugiego człowieka, radością i aktywnością. Dla przyjaciół był Piotrem ?do tańca i do różańca?. Dla KSM-u oddanym członkiem przez cnotę, naukę i pracę służącym Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Dla każdego kaesemowicza niewątpliwie wzorem do naśladowania. 

       Ufamy, że dobry Bóg za otwarcie się Piotra na plany Opatrzności, dla dobra dusz ludzkich, nagrodzi Go radością nieba. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Piotra. 

 

Recital o bł. Karolinie

Reklama

Pilne informacje

Chcesz się dowiedzieć więcej o KSM?

Przyjdź do nas, nasze biuro czynne jest od pon. do pt. w godzinach 8:00-16:00, na ul. Aliny 7 w Zielonej Górze

lub zadzwoń:

telefon: 0 68 453 92 73

albo napisz:

ksmzg@zg.ksm.org.pl


Nasze incjatywy

Polecamy książki

Copyright © 2017 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.