800 instrumentów

na 800 lecie miasta
Zielona Góra

zgłoszeń

Szanowni Państwo,

Z okazji 800 lecia istnienia miasta Zielona Góra i 700 lecia nadania praw miejskich, jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej pod patronatem miasta Zielona Góra podjęliśmy się organizacji wydarzenia ,,800 instrumentów na 800 lecie miasta Zielona Góra’’.

Ma to polegać na kilkukrotnym odegraniu utworu ,,Hallelujah’ na różnych instrumentach, tak naprawdę wszystkich dostępnych na rynku. Wydarzenie jest skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, niezależnie od wieku i narodowości.

W ramach tak dużego święta wspaniale by było uzyskać tę jubileuszową liczbę instrumentów, ale nie to jest celem projektu, lecz zaproszenie wszystkich mieszkańców i przyjaciół miasta Zielona Góra do czynnego udziału w wydarzeniu i zapisaniu się na kartach historii.

Powinna być to inicjatywa mieszkańców dla ich miasta w którym na codzień mieszkają, żyją, chodzą do szkół, pracy, spędzają tu swój czas.

Zapewniamy prowadzących muzyków, a także zabezpieczenie medyczne. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zapisanie się w formularzu dostępnym na naszej stronie, w którym wymagamy jedynie podstawowych danych takich jak imię i nazwisko, wiek, miasto pochodzenia, a także instrument muzyczny, na którym dany uczestnik planuje zagrać. Następnie w dniu wydarzenia będzie należało potwierdzić swoją obecność w punkcie rejestracyjnym w wyznaczonym miejscu.

Wydarzenie odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. Rejestracja potwierdzająca przybycie rozpocznie się około godziny 14:00/15:00 i potrwa do godziny 16:30/45, natomiast sama gra melodii Hallelujah rozpocznie się około godziny 17:00. Następnie po odegraniu utworu przewodniego, wspólnie będziemy mogli zagrać inne utwory, których wykaz zostanie podany na naszej stronie. Dokładne miejsce naszego wydarzenia zostanie podane w późniejszym terminie ze względu na nieznane nam jeszcze warunki atmosferyczne i inne losowe przypadki. Możemy natomiast zapewnić, że będzie to miejsce w centrum Zielonej Góry, do którego z pewnością z łatwością Państwo traficie.

Pobijmy wspólnie nasz nowy zielonogórski rekord i zagrajmy na 800- set różnych instrumentach jednocześnie ten wspaniały utwór!

Po więcej informacji można zgłaszać się na adres mailowy biuro@zg.ksm.org.pl, na Facebooku ,,Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej’’ lub pod następujące numery telefonów:
699 806 764 – Paulina Dziedzic
510 492 945 – ks. Marcin Bobowicz.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w celu prowadzenia korespondencji elektronicznej oraz organizacji wydarzenia "800 instrumentów na 800 lecie miasta Zielona Góra" na podstawie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. aż do momentu wycofania zgody.

Plan 20 sierpnia

Miejsce: Zielona Góra, Stary Rynek

  • 13:00 - 16:45 - Rejestracja uczestników
  • 16:00 - 17:00 - Wspólne próby
  • 17:00 - Koncert Urban String Quartet
  • 17:30 - Wspólne odegranie utworu "Hallelujah" Leonarda Cohena
  • 17:50 - Odegranie utworów - "Kołysanka do nieznajomej" zespołu Perfekt oraz "Dni których nie znamy" Marka Grechuty
  • 18:15 - Koncert Przemysława Szczotko

Zagramy na

rożnych instrumentach

Uczestnicy z

rożnych miejsc

Jak zagrać Hallelulah?

Nuty

Jakie utwory będziemy jeszcze grać?